listopada 10, 2020

Dlaczego szydełko


Skoro na blogu zaczną pojawiać się treści związane również z szydełkiem, to kilka słów wstępu skąd i dlaczego właśnie szydełko a nie na przykład lepienie garnków. W sumie nie mam nic do lepienia garnków i nawet chciałbym kiedyś spróbować a póki co - jest szydełko.

Powód dla którego sięgnęłam po szydełko był ściśle związany z moim zdrowiem. Szydełko było jedyną kreatywną aktywnością, która po operacji kręgosłupa przyszła mi do głowy jako ta, która nie wymaga złego pochylenia głowy, pozwala w jakimś sensie ćwiczyć mięśnie rąk i z którą miałam do czynienia jako mała dziewczynka. Szczerze to nie sądziłam, że ja z tym szydełkiem się tak zaprzyjaźnię....Serio. To miała być aktywność na czas przejściowy między operacją a powrotem do szycia. Czas jednak napisał własny scenariusz i szydełko przyrosło mi do ręki. Nie żałuję, bo jako dusza kreatywnie niespokojna cieszę się, gdy mogę zdobywać nowe umiejętności a przez ostatnie półtora roku zrobiłam znaczny postęp w szydełkowaniu. Czasami zastanawiam się, dlaczego ja na pomysł szydełka nie wpadłam już wtedy, gdy szycie stało się dla mnie wyzwaniem....

Wszystkie dzieje się jednak po coś i w określonym czasie, dlatego nie rozmyślam zbyt wiele, tylko cieszę się z tego, co mam tu i teraz. Teraz jest szydełko i po etapie tworzenia serwetek, ozdób wszelakich i prób pracy ze sznurkiem zatrzymałam się na etapie tworzenia szydełkowych postaci do tulenia , czyli amigurumi. Napiszę o tym więcej w jednym z kolejnych wpisów. Dzisiaj tylko wzmiankę zostawię, bo.......szydełkowanie tych miękkich stworków ma w sobie niemal taką magię jak szycie, choć ostatnio stwierdziłam, że ma nawet jedną przewagę nad szyciem. Tak, dobrze czytacie... Co to takiego? To możliwość tworzenia wszędzie, absolutnie wszędzie - w pociągu, na plaży, w poczekalni u lekarza...Szyć wszędzie się nie da a małe szydełko i kłębek włóczki w torebce (szczególnie damskiej) zawsze się zmieści. Ja tę cudowną zaletę szydełkowania wykorzystałam niemal od razu po rozpoczęciu przygody z nim i zabrałam ze sobą na urlop. Było szydełkowane w samochodzie, na leżaku, w bawarskich górach, na toskańskich szlakach....Jeszcze nie brałam szydełka do poczekalni u lekarza, ale to tylko dlatego, że odkąd jest covid to nie mogę się dostać do lekarza.....

Choć na początku myślałam, że szydełkować będę ZAMIAST szycia to teraz wiem, że szydełkuję nie zamiast a przede wszystkim dlatego, że lubię. Coś, co miało być jedynie na chwilę, w zastępstwie, stało się tak dominującą aktywnością, że aż ciężko mi samej w to uwierzyć.

Zatem jeżeli czasami myślałaś nad szydełkowaniem, ale brakowało Ci odwagi i umiejętności to zapewniam Cię, że to nic trudnego. Szydełkowanie jest prostsze od szycia. Prucie szydełkowych ściegów jest prostsze od prucia szyciowych przeszyć. Serio.  To jest dla mnie duży plus szydełkowania, choć gdybym mogła szyć - a nie kochała jeszcze szydełka - to pewnie nie przemówiłby do mnie ten argument :)

Czy namawiam Cię do porzucenia szycia? Absolutnie nie. Namawiam Cię jedynie do zostania ze mną. Kto wie, może za jakiś czas szyciowe projekty znów pojawią się u Adeli albo może szybciej Ty nabierzesz chęci do zdobycia alternatywnej umiejętności, dzięki której wzbogacisz swoje szyciowe projekty....a ja postaram się pomóc Ci w zdobyciu nowej umiejętności. Kto zna moje wpisy ten wie, że lubię dzielić się zdobywaną wiedzą. Teraz będę dzielić się również szydełkową wiedzą. Wpisy już szykuję...

Miłego !


 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaangażowałam się w 100% tworząc ten post. Teraz czas na Ciebie, bo przecież wspólnie tworzymy ten blog, choć ja nim administruję. Będzie mi niezwykle miło, jeżeli:

a) zostawisz komentarz pod wpisem - każde Twoje słowo to dla mnie cenna wskazówka i sygnał, że jesteś ze mną
b) polubisz mój profil na FB - dzięki temu będziemy w ciągłym kontakcie
c) możesz mnie śledzić na Instagram i Pinterest, gdzie oprócz szyciowych tematów pokazuję troszkę mego prywatnego życia, ale uprzedzam - nie robię tego zbyt często (brak odpowiedniej ilości czasu)

Jeżeli ten wpis uważasz za cenny, podziel się nim proszę ze znajomym, udostępnij na swoim profilu w mediach społecznościowych.

TOP